رئیس شورای اسلامی شهر اراک:  تعامل مدیریت شهری با استانداری در مسیر خوبی پیش می‌رود/رویکرد واحد دولت و شوراها منجر به تعامل بیشتر می‌شود

خلاصه خبر :

رئیس شورای اسلامی شهر اراک:
تعامل مدیریت شهری با استانداری در مسیر خوبی پیش می‌رود/رویکرد واحد دولت و شوراها منجر به تعامل بیشتر می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر اراک گفت: تعامل مدیریت شهری با استانداری در مسیر خوبی پیش می‌رود چرا که رویکرد دولت و شوراها در کل کشور هم جهت است و همه منصوب به جریان فکری جهادی و انقلابی هستند.

سید وحید میرنظامی، با اشاره به دیدار و نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اراک، با استاندار مرکزی اظهار کرد: در این نشست آمادگی خود برای خدمت‌رسانی به مردم را از طرف مدیریت شهری اعلام کردیم و در این راستا یک گزارش کلی در زمینه پروژه‌های شهر به استاندار مرکزی ارائه شد.

وی تصریح کرد: برخی از خدمات شهری بدون مساعدت دستگاه‌ها خارج از مدیریت شهری امکان پذیر نیست از این رو در این نشست به موانع سد راه پروژه‌های شهری که رفع آنها خارج از اختیارات مدیریت شهری است مانند مشکلاتی که در زمینه پروژه دره گردو وجود دارد، پرداخته شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اراک اضافه کرد: برای اینکه مجموعه دره گردو به فضای گردشگری مناسبی تبدیل شود، نیازمند کمک برخی دستگاه‌های دولتی است تا سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری روی این پروژه تشویق شوند و از این طریق پروژه در زمان معینی به انجام برسد.

وی اظهار کرد: توقع ما از استاندار مرکزی این است که در جذب بودجه‌های ملی برای اعتلای شهر بهره ببرد و فکر می‌کنیم تعامل مدیریت شهری با استانداری در مسیر خوبی پیش می‌رود چرا که رویکرد دولت و شوراها در کل کشور هم جهت است و همه منصوب به جریان فکری جهادی و انقلابی هستند.

میرنظامی افزود: ساماندهی آرامستان اراک، افزایش سهم عوارض آلایندگی شهر اراک، نوسازی و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی اراک از ۸۰ دستگاه به حدود ۲۰۰ دستگاه، طرح جامع اراک که اعتراض و مشکلات زیادی دارد، پل سنجان که در اذهان عمومی در حوزه شهرداری اراک است و سالیان سال عملیات اجرایی پروژه به طول انجامیده، مطالبات شهرداری اراک از دستگاه‌های اجرایی و حمایت مدیریت ارشد استان با تزریق بودجه به این دستگاه‌ها و پرداخت مطالبات مجموعه شهرداری، از جمله دیگر مباحث مطرح شده در جلسه مذکور بود که استاندار مرکزی برای همکاری در زمینه‌های ذکر شده اعلام آمادگی کرده است.
@arakshora6

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *