رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر اراک: پارتی بازی، روابط سیاسی و فامیلی عامل اصلی تخلفات در بکارگیری نیروهای حجمی شهرداری /در مقابله با فساد با هیچ کس تعارف نخواهیم داشت

خلاصه خبر :

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر اراک:
پارتی بازی، روابط سیاسی و فامیلی عامل اصلی تخلفات در بکارگیری نیروهای حجمی شهرداری /در مقابله با فساد با هیچ کس تعارف نخواهیم داشت

سید رضا قریشی گفت:متاسفانه در دوره گذشته برخی از اشخاص در شورای شهر و شهرداری اقدام به جذب و بکارگیری نیروهایی با عنوان حجمی در بخش های شهرداری نمودند که امروزه شاهد خسارت های این اقدام غیر قانونی در بدنه شهرداری هستیم.

سید رضا قریشی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر اراک، گفت: سال‌هاست در شهرداری پدیده ای به نام قراردادهای حجمی با هدف واگذاری و برون سپاری فعالیت های شهرداری به منظور کوچک سازی شهرداری شکل گرفته است، اما متاسفانه با دخالت غیرقانونی مدیریت شهری در جابجایی نیروها حجمی و به کارگیری در خارج از موضوع قرارداد و همچنین افزایش نیروها بدون قاعده باعث نابسامانی در نیروی انسانی در شهرداری شده‌اند .

وی افزود:در حال حاضر ما شاهد حضور نیروها با موضوعات مختلف در یک کارکرد مشخص هستیم این روند ضمن ناکارآمد کردن سیستم اداری باعث تبعیض و بی عدالتی و بی انگیزگی نیروها هم شده است و در سال های اخیر هم شوربختانه مجموعه مدیریت شهری اعم از شهرداری و شورا خلاف ضوابط با روابط سیاسی و نسبت های فامیلی نیروهایی را در سازمان های مختلف بکارگیری کردند.

قریشی تاکید کرد: متاسفانه در دوره گذشته برخی از اشخاص در شورای شهر و شهرداری اقدام به جذب و بکارگیری نیروهایی با عنوان حجمی در بخش های شهرداری نمودند که امروزه شاهد خسارت های این اقدام غیر قانونی در بدنه شهرداری هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر اراک گفت:درحال حاضر بدنه شهرداری با انبوهی از نیروهای غیر تخصصی مواجه شده و متاسفانه امروز درحوزه های تخصصی با کسر نیروی انسانی متعهد و متخصص مواجه هستیم در واقع شهرداری را فربه و غیر تخصصی کرده اند.

قریشی با بیان اینکه زمینه اکثر اینگونه بکارگیری نیروها در قالب حجمی غیر قانونی بوده است، افزود: بعد از روی کار آمدن شورای ششم به صورت فوری دستور توقف اینگونه اقدامات و تخلفات صادر شد و با تشکیل کمیته ای تخصصی چگونگی روند و اینکه چه اشخاص و تشکیلاتی مسبب اینگونه تخلفات بوده اند در حال رسیدگی می باشد.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر اراک، تاکید کرد: قوانین اجازه به کارگیری نیروهای حجمی را در سایر بخش های شهرداری را نمی دهد و در اینجا لازم است به اقدامات غیر قانونی قاطعانه رسیدگی شود و برخورد های لازم صورت پذیرد.

وی گفت: شورای ششم نظارت و بررسی زوایای مختلف این موضوع را وظیفه قانون خود می داند از اینرو برای برقراری عدالت و برخورد با هرگونه تبعیض و یا به تعبیری پارتی بازی ها و روابط سیاسی و فامیلی از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

قریشی با بیان اینکه سیستم مدیریت شهری نیاز به یک ساختار سازی منظم و شفاف دارد یادآور شد: ارائه خدمات یکپارچه و عدالت محور باید بر مبنای یک تشکیلات نظامند باشد در صورتی اگر این مهم محقق شود دیگر شاهد اینگونه تخلفات و تبعیض ها در مجموعه شهرداری نخواهیم بود.

عضو شورای اسلامی شهر اراک خاطر نشان کرد: به کارگیری و جذب صحیح نیروی انسانی به دور از ارتباطات فامیلی و سیاسی با فرایندهای قانونی باید صورت پذیرد امیدواریم با اجرای قانون و ساماندهی نیروی انسانی شاهد پویایی در مجموعه شهرداری اراک باشیم.
‍ #شهرداری_اراک_۱۴۰۰
#شهر_را_باهم_بسازیم
#شفاف_سازی
#گزارش_به_مردم
آدرس کانال تلگرام شورای اسلامی کلانشهر اراک:
@arakshora6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *