فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک با صدور پیامی، فرارسیدن نهم اردیبهشت ماه روز شوراها را به اعضای شوراهای اسلامی در روستاها و شهرهای شهرستان اراک تبریک گفت.

خلاصه خبر :

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک با صدور پیامی، فرارسیدن نهم اردیبهشت ماه روز شوراها را به اعضای شوراهای اسلامی در روستاها و شهرهای شهرستان اراک تبریک گفت.

متن پیام سرهنگ مهجوری به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ما تَشاوَرَ قَومٌ إلاّ هُدُوا إلى رُشدِهِم؛
امام حسن علیه السلام : هیچ قومى با یکدیگر مشورت نکردند مگر آن که به راه پیشرفت خود رهنمون شدند.(تحف العقول، ص ۲۳۳)

نهم اردیبهشت ماه در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به نام روز شوراها نامگذاری شده است که نشان از توجه خاص جمهوری اسلامی ایران به شأن و جایگاه شورا و تاکید بر خرد جمعی در حل مشکلات جوامع محلی دارد.

بی تردید همکاری، هم اندیشی و مشورت از مسائل مهم و ارزشمند در گستره زندگی اجتماعی انسان‌ها بشمار می‌روند. شوراها، یکی از عالی ترین نمونه‌های تجلی اراده و مشارکت مستقیم مردم در اداره و مدیریت جامعه است که در صورت ارائه کارکرد درست و قانونمند خویش، می‌توانند مهم‌ترین بازوی توانمند توسعه متوازن عمرانی، تربیتی، سیاسی، فرهنگی و فرهنگی و در نهایت آبادانی شهرها و روستاهای میهن عزیز باشند.

اینجانب فرا رسیدن نهم اردیبهشت، روز ملی شوراها را خدمت برادران و خواهرانی که در جایگاە شورا هستند تبریک گفته و امیدوارم در سایه توجهات حضرت ولیعصر (عج) و رهنمودهای مقام عظمای ولایت (مدظله العالی) در تحقق شعار سال به عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» با اهتمام و جدیت بیشتر در مسیر توسعه و بالندگی شهرها و روستاهای این شهرستان موفق و موید باشید.

سرهنگ پاسدار محمد مهجوری
فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج اراک

┅═❁✥❁🇮🇷❁✥❁═┅

🔹اداره ارتباطات شورای اسلامی کلانشهر اراک
🌐 @arakshora6
🌐 Shoraarak.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *