افزایش درآمد در دو ماه اخیر مربوط به مازاد درآمد مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی

خلاصه خبر :

سید رضا قریشی در جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی کلانشهر اراک شنبه دوم دی ماه عملکرد ۹ ماهه شهرداری را با حضور اعضا و مسئولین شهرداری مورد بحث و بررسی قرار داد و‌ گفت؛
در بحث درآمد حاصله سهم ۹ ماهه بودجه شهرداری از متمم بودجه۱۴۰۰، ۹۶۶ میلیارد تومان بوده است، که در عملکرد شهرداری ۱۱۴۷.۷ میلیارد تومان معادل ۱۱۸ درصد متمم بودجه محقق شده است.
وی افزود؛ افزایش درآمد در دو ماه اخیر مربوط به مازاد درآمد مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به مبلغ ۳۸۴.۷میلیارد تومان بوده است؛ بر همین اساس شهرداری پیشنهاد متمم بودجه دوم را به شورای اسلامی شهر ارائه داده است که در دستور کار کمیسیون قرار دارد.
ایشان بیان کرد؛ در سایر ردیف‌های درآمدی به ترتیب در درآمدهای ناشی از توسعه شهر ۸۳ درصد، درآمدهای ناشی از حمل و نقل ۱۳.۴ درصد، درآمدهای ناشی از بهره‌برداری فضای شهر ۸۵.۸ درصد، درآمدهای اختصاصی ۸۷.۹ درصد، درآمدهای حاصل از وجوه و اموال شهرداری ۳۱ درصد، کمک‌های اعطایی دولت و سازمان های دولتی ۲۴.۲ درصد منابع حاصل از واگذاری دارایی‌ سرمایه‌ای ۱۳.۶ درصد، منابع حاصل از واگذاری دارایی مالی صفر درصد متمم بودجه در ۹ ماهه تحقق پیدا کرده است .
رییس کمیسیون بودجه تأکید کرد؛ شهرداری باید تمام تلاش خود را در راستای درآمدهای کوششی و قانونی خود در ردیف های فوق را داشته باشد و دلایل توجیهی خود را از عدم تحقق منطقی برخی از ردیف های درآمدی به شورای شهر اعلام نماید.
قریشی در بخش هزینه ها در ردیف جبران خدمات کارکنان اذعان داشت؛ سهم ۹ ماهه ۱۰۸.۵ میلیارد تومان بوده که عملکرد شهرداری دراین بخش۱۱۰.۸ میلیارد تومان می باشد ؛ البته در برخی از ردیف های ذیل جبران خدمات رعایت ماده ۲۸ قانون مالی شهرداری ها نشده است که با توجه به هزینه‌ های پایانی سال به شهرداری توصیه شد رعایت صرفه‌جویی در هزینه‌ها را داشته باشد و‌ گفت؛ در بحث تملک دارایی سرمایه‌ای عملکرد شهرداری در ۹ ماهه ۳۲۳.۳ میلیارد تومان حدود ۵۶ درصد عملکرد بوده که سهم ۹ ماهه بر اساس متمم بودجه ۵۷۷.۶ میلیارد تومان می باشد که متاسفانه عملکرد شهرداری در این زمینه قابل دفاع نیست.
وی در ادامه خاطر نشان کرد؛ عملکرد ۹ ماهه شهرداری ۱۱۴۷.۷ تومان در بخش درآمد و ۶۹۲.۹ میلیارد تومان در بخش هزینه ها می باشد.

اداره ارتباطات شورای اسلامی کلانشهر اراک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *