نطق ایرج رضایی،رِِِییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر اراک در جلسه صحن مورخ ۱۴۰۰/۳/۳

خلاصه خبر :

ایرج رضایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر اراک در جلسه صح علنی این شورا که مورخ سوم خرداد ماه ۱۴۰۰ تشکیل شده بود ضمن گرامی داشت روز آزاد سازی خرمشهر و انتخابات دوم خرداد ۱۳۷۶، گفت: دوم خردادماه سال ۷۶ نشان داد که هر کجا مردم حرکت کنند، کشور پیشرفت خواهد کرد. امیدوارم این موضوع که مردم واقعا ولی نعمت هستند توسط تصمیم گیران انتخابات پیش رو واقعا مورد پذیرش قرار گیرد و فقط در شعار حامی مردم و نظر آن ها نباشند.

رضایی در ادامه با اشاره به کلنگ زنی و افتتاح پروژه در هفته جاری توسط شورای شهر دوره پنجم افزود: علی رغم اینکه شورای شهر دوره پنجم اراک طی سال های گذشته بودجه ای برای کلنگ زنی زورخانه مرکزی شهر و همچنین بازگشایی تقاطع معبر خیابان دانشگاه با سیدالشهدا در نظر گرفته بود متاسفانه هیچ یک از مدیران گذشته شهرداری جسارت انجام این کار را نداشتند لذا جا دارد از جناب بیاتیان، شهردار امروز اراک برای عملیاتی کردن این امر و همچنین راه اندازی نهضت آسفالت تشکر کنم چرا که با اقدامات انجام شده، رضایت شهروندی حاصل شده است.

وی صیانت از میراث تاریخی فرهنگی شهر را وظیفه تمامی نهادهای شهری دانست و اظهار کرد: بازار تاریخی اراک وضعیت خوبی ندارد و از ریزش بخش های متعددی از آن نگران هستیم. باید خدا را شکر کرد که طی ماه های گذشته بارش باران نداشتیم زیرا اگر باران می بارید، قطعا بازار دچار خسارت های جبران ناپذیری می شد. از همکاران و مدیران شهری تقاضا دارم کارگروه ویژه های برای ساماندهی وضعیت بازار تاریخی اراک هر چه سریع تر تشکیل شود.

وی اضافه کرد: دره گردو امروز به محلی برای تفریح و شادی مردم اراک تبدیل شده و به دنبال تشدید وضعیت کرونایی که امکان مسافرت را از شهروندان گرفته، استقبال مردم از دره گردو بیش از هر زمان دیگری شده است لذا از شخص شهردار تقاضا دارم تا توسعه امکانات رفاهی گردشگری را در این منطقه تسریع کند.

رضایی، دبیر شورای شهر در بخش پایان صحبت های خود طی جلسه صحن علنی که با حضور رئیس سازمان همیاری شهرداری ها تشکیل شده بود، گفت: از روزی که شهرداری اراک با سازمان همیاری وارد عقد قرارداد تامین نیرو شده است، رضایت کارگری افزایش یافته اما اعتراضی درباره مدت طول قرارداد وجود دارد که لازم می باشد سازمان همیاری آن را به گونه ای افزایش دهد تا رضایت حداکثری حاصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *