رییس شورای اسلامی کلانشهر اراک: هنر مدیریت شهری این گونه است که از ظرفیت های موجود با تقویت و تعامل بتوان بهره برداری بیشتری نمود

خلاصه خبر :

🔴 رییس شورای اسلامی کلانشهر اراک:
هنر مدیریت شهری این گونه است که از ظرفیت های موجود با تقویت و تعامل بتوان بهره برداری بیشتری نمود
🟠 وی در نشست هم اندیشی میان جمعی از اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک باحجت الاسلام واحدی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: یکی از نهادهای موثر در ساختار شهری وقف می باشد.
🟠 پیمان عین القضاتی ادامه داد: ما نمی توانیم هیچ مدیریت شهری را در کشور اسلامی در نظر بگیریم که نسبت به نهاد وقت بی توجه باشد لذا وقف در کشور اسلامی همچون ایران، سنت حسنه و نیکویی بوده، هست و خواهد بود. 🔵 ایشان افزود: ما معتقد بر آن هستیم که می بایست در حوزه مدیریت شهری در جهت تقویت و تعامل بین مدیریت شهری و اوقاف بکوشیم لذا هنر مدیریت شهری بدین گونه است که از طریق ظرفیت های موجود با تقویت و تعامل بتوان بهره مندی بیشتری از آن برد و می بایست این رویکرد دوسویه باشد نه اینکه فقط اوقاف بتواند از شرایط موجود بهره مند شود بلکه مدیریت شهری نیز از ظرفیت موجود به حسب موارد بهره مند گردد.
🔴 ایشان اذعان داشت: وظیفه شورای شهر نیز بدین گونه است که شرایط را به شکلی فراهم سازد که شهردار بتواند از ظرفیت های موجود بهره برداری مناسب را داشته و از سرمایه وقف در ساختار کالبدی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی استفاده بهینه جهت توسعه شهری داشته باشد و همچنین در نگاه جدید در توسعه مراکز گردشگری و تفریحی نیز بتواند راه هموار و مناسبی را ترسیم کند.
🟠 وی در پایان سخنان خود ابراز داشت: امیدواریم در این جلسه بتوانیم در جهت توسعه و پیشرفت شهر اراک بخصوص در مسائل تفریحی، گردشگری و زیرساخت های کالبدی و عمرانی از شرایط مطلوبتری بهره مند شویم و نگرش مثبت همشهریان عزیزمان را نسبت به اوقاف همواره مثبت و ارزشمند داشته و مردم نیز به برکت سنت حسنه وقف در بتوانند از امکانات و شرایط مطلوب تری بهره مند گردند.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
🔶 اداره ارتباطات شورای اسلامی کلانشهر اراک
🌐 @arakshora6
🌐 Shoraarak.ir

اخبار

نشست هم اندیشی میان اعضای شورای اسلامی کلانشهر اراک و حجت الاسلام واحدی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان مرکزی ، مهندس نوازانی مدیر کل دفتر فنی استانداری و علیرضا کریمی شهردار اراک به همراه مدیران مرتبط ، به میزبانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در شامگاه روز دوشنبه مورخ ۲۱ فروردین ماه برگزار شد.

نشست صحن غیر علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک به ریاست پیمان عین القضاتی با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی، ریاست دادگستری استان مرکزی،جناب آقای قربانی دادستان مرکز استان مرکزی،جناب آقای خیرمند معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان مرکزی و اعضای شورای اسلامی به همراه علیرضا کریمی شهردار اراک در عصرگاه روز دوشنبه مورخ ۲۱ فروردین ماه برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *